Hakkımızda

Yeni neslin genç dergisi: Genç Öğrenci

 
Genç öğrenci dergisi eğitim yazarlarıyla, kişisel gelişimcileriyle, rehberlik uzmanlarıyla ve editörleriyle her ay size yakışır eğitim, kültür ve eğlence sayfaları hazırlayacak.
Ülkemizde eğitim alanında dergiler olmasına karşın öğrenciler tarafından pek ilgi görmemişti. Bu dergiler daha çok öğretmenlere ve idarecilere hitap ederken öğrencilerin sorunlarını, dertlerini, hayallerini, geleceklerini ve gelişimlerini paylaşamamıştı.
Genç öğrenci dergisi ülkemizdeki öğrenci ve eğitim anlayışına farklı bir yaklaşım getirerek, onları sadece öğrenen, yüklenen bir meta olarak değil, bir değer olarak görmekte ve bu değeri daha iyi işlemek için onları kişisel gelişim ve rehberlik olarak desteklemeyi amaç edinmektedir.
Genç Öğrenci dergisi, genç öğrenciler kadar dopdolu, cıvıl cıvıl. İçine sığmayan, kendini aşan bir enerjisi var. Sayfalarında, spor, sinema, tiyatro, bilişim, teknoloji, karikatür gibi eğlenceye yönelik aktiviteleri de işliyor.
Genç Öğrenci dergisi aynı zamanda bir kitap canavarı. Okuyucularına her sayıda ücretsiz kitap hediye ederek onların okuma alışkanlıklarını artırırken kitap kurdu olmaları yönünde de faydalı olmayı istiyor.
Genç Öğrenci de her sayı ile bir de öğrenci ajandansı olacak. Bu ajanda da o ay ile ilgili önemli günleri bulmakla kalmayacak, içinde bulunduğunuz her günü planlayacak, unutkanlık ortadan kalkacak, randevularınıza geç kalmayacaksınız. Ajandanızın sevimli sayfaları arasında dolaşırken güzel sözlerin etkisiyle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
Genç Öğrenci elbette bu kadar değil. Sürekli değişen ve gelişen yapısıyla sizi şaşırtmaya devam edecek. Cemal KONDU yönetiminde çıkacak olan Genç Öğrenci dergisinde yer alacak konulardan bazıları:
Ø      Eğitimde Başarı Yolları
Ø      Etkili Ders Çalışma Teknikleri
Ø      Hızlı Okuma ve Hızlı Test Çözme Teknikleri
Ø      Motivasyon Kazanma ve Kaygı Giderme
Ø      NLP ile Sınavlara Hazırlık
Ø      Başarılı Olmuş Öğretmen ve Öğrenciler ile Söyleşiler
Ø      Karakter Eğitimi
Ø      Eğitimde Sıra dışı Teknikler
Ø      Kişilik Özelliklerine Uygun Meslek Seçme
Ø      Etkili Rehberlik
Ø      Seçkin Okullar, Üniversitler
Ø      Yurtdışında Eğitim
Ø      Yabancı Dil Öğrenme Yolları
Ø      Kişisel Gelişim
Ø      Ders Çalışma Planlaması
Ø      Dershane ve Okul ve İş Seçiminde Püf Noktalar… 
 
Genç Öğrenci’ye takılarak hep birlikte gençlik sinerjisi oluşturmak dileğiyle…
 
GENÇ ÖĞRENCİ Sizi Sadece Sınavlara Değil Hayata da Hazırlar…